Velký Anglicko Český Slovník by Josef Fronek 0000-00-00 00:00:00

eBook Best Deals & PDF Download Velký Anglicko Český Slovník

by Josef Fronek
Book Views: 13
Velký Anglicko Český Slovník by Josef Fronek
Author
Josef Fronek
Publisher
Date of release
Pages
0
ISBN
9788073350222
Binding
Illustrations
Format
PDF, EPUB, MOBI, TXT, DOC
Rating
5
70
Verified safe to download
See available formats

Book review

Update ze dne 17.8.2014: možnost hledat odlišné tvary anglických slov (sloveso ve 3. osobě, množné číslo podstatných jmen, nepravidelná slovesa i podstatná jména apod.).

*** TZ-one slovník lze nastavit jako výchozí Kindle slovník v Menu > Settings (Nastavení) > Dictionaries (Slovníky) > English (Angličtina) > Change default (Změnit primární slovník > ANGLICKO-ČESKÝ VELKÝ SLOVNÍK - TZ-one ***

> Cizojazyčnou literaturu mohou nyní čtenáři překládat z jakékoliv elektronické knihy pouhým přesunem kurzoru nad požadované slovo.

> Vyskakovací "pop-up" okno zobrazuje překlad daného hesla, přepis výslovnosti a gramatické informace. Klepnutím na 5-ti směrové tlačítko (5-way controller) můžete zobrazit úplnou definici hesla.

Poznámka: stažený vzorek slovníku z nelze nastavit jako primární!
Tato funkce je umožněna až po zakoupení této elektronické knihy a stažení plné verze na vaše zařízení!

Tento *"integrovatelný" ANGLICKO-ČESKÝ VELKÝ SLOVNÍK je určen širokému okruhu uživatelů, především však těm, kteří již anglický jazyk na jisté úrovni ovládají. Obsahuje cca 50.000 hesel a 150.000 jejich ekvivalentů. Slovní zásoba byla vybírána tak, aby respektovala frekvenci užití. Ve slovníku najdete kromě výrazů spisovného jazyka též výrazy hovorové, slangové, nevhodné či vulgární, se kterými se při běžné mluvě může uživatel setkat. Heslář se neomezuje pouze na všeobecnou slovní zásobu, ale zároveň obsahuje i v menší míře terminologii odbornou z oblasti vědy (např. matematiky, chemie, medicíny), techniky (strojírenství, stavebnictví, architektury, elektrotechniky, výpočetní techniky atd.) a ekonomiky. Základní frazeologie je doplněna o fráze, konkrétní spojení, významové charakteristiky a příklady, jakožto i o expresivní výrazy, přísloví.

Pro snazší vyhledávání a rychlou orientaci v hesláři je hlavní heslo vysázeno tučně větším a odlišným typem písma, překlad obyčejným řezem písma. Gramatické jevy, oborové zkratky a doplňující informativní text je uváděný menším typem písma. V některých případech je význam překladu blíže upřesněn tučnou kurzivou v kulatých závorkách. Příkladová slovní spojení jsou uváděna kurzivou a jsou zařazena k patřičnému heslu.

Slovník provází důkladná gramatická charakteristika v části anglicko-české, a to uvedení slovního druhu, nepravidelného plurálu podstatných jmen a počitatelnost, nepravidelné stupňování přídavných jmen a časování sloves.

V anglicko-české části slovníku je u všech hlavních hesel důsledně uváděn přepis výslovnosti, a to nejen britské, ale rovněž americké.

Při práci na slovníku jsme vycházeli z anglických slovníků renomovaných nakladatelství jako jsou Oxford University Press, Cambridge University Press, Longman, Chambers a Collins.

Bonus: umožnění přístupu do on-line slovníků projektu e-Slovníky.cz

*lze jej nastavit jako výchozí interní slovník pro překlad anglických textů nebo zároveň otevřít ke čtení

Find and Download Book — Velký Anglicko Český Slovník

Click one of share button to proceed download:
Choose server for download:
Download
Get It!
File size:6 mb
Estimated time:5 min
If not downloading or you getting an error:
  • Try another server.
  • Try to reload page — press F5 on keyboard.
  • Clear browser cache.
  • Clear browser cookies.
  • Try other browser.
  • If you still getting an error — please contact us and we will fix this error ASAP.
Sorry for inconvenience!
For authors or copyright holders
Amazon Affiliate

Go to Removal form

Leave a comment

Readers reviews